BUSNYJedeme na výlet, jedeme na výlet…jedeme, jedeme JÁ a TY… 

Marika Dumková a David Čech

Jedeme na výlet, jedeme na výlet…jedeme, jedeme JÁ a TY…

Tak touto znělkou začíná každý díl cestopisného seriálu BUSNY, který můžete shlédnout na STREAMU.

Pořad Busny, popisuje příběh mladého páru z Brna a jednoho medvídka, kteří se rozhodli, že ještě nechtějí, aby jim život řídila hypotéka. Jejich snem bylo poznávat, objevovat, ochutnávat a zažívat, a°tak se vydali busíkem na cestu po světě. Růžový Volkswagen transporter, se pro ně stal nejen dopravním prostředkem, ale i domovem, dílnou a kanceláří zároveň. Autem, ve kterém procestovali Afriku.

Jak oba svorně tvrdí: Chtěli jsme objet svět, ale zasekli jsme se v Africe.

 

Marika Dumková  

Pochází z Brna, kde žije a pracuje jako architektka. Je tou pořádkumilovnější obyvatelkou busu VW Syncro, ve kterém s partnerem Davidem projeli Afriku. Marika studovala v Praze a Barceloně, ale do Brna se vždy vrátila. Ráda tvoří a víc než mluvení před kamerou jí jde psaní a kreslení. Také ráda pozoruje, učí se a pracuje. Miluje přírodu i města, sport, barvy a sladké.

 

 

David Čech

Je vysoký jako futra, hraje na kytaru, mezi kamarády je to Dejv, alias Čuněk. Neštítí se špíny, ba naopak! Poznávací znamení: děravé ponožky, děravé tričko, zkrátka všude díry a nepořádek, kterým zkouší Maričinu trpělivost. Pokud zrovna nespí, je David hlava kreativní a rád baví lidi kolem sebe. Kromě muzikanta a šaška dělá videa, vymýšlí, režíruje, stříhá nebo hraje volejbal. Je to Čech jako poleno, miluje pivo, hokej a české jídlo. David Busnám vdechl život, protože ho ten dosavadní přestal bavit.

Na cestu se David s Marikou vydali v červnu roku 2017 a během svého putování projeli celkem 31 zemí (např. Benin, Egypt, Etiopii, Gabon, Istanbul, Izrael, Kamerun, Keňu, Maroko, Mauritánii, Senegal, Súdán, Tanzánii, Togo nebo Ugandu). Jejich videím z cest nechybí vtip ani originalita.

Během cestování napsali také knihu Tam – Jedeme do Afriky – Busny, která popisuje jejich příběh i každodenní pocity a zážitky, jež oko kamery nezachytilo. Zasvětí Vás do bláznivého plánu o cestování ve stařičkém busu, o lásce k poznávání. O tom, jaké je vržení uspěchaného Evropana do líně tekoucí řeky afrického času. O krásách i nesnázích na každém kroku, o bláznění ze společného soužití na pár metrech čtverečních. O překročení hranic domova, kontinentu a sebe sama.

V současné době mají za sebou cestu skrz celou Afriku, v kolech přes 48 000 km a poté, co dosáhli nejjižnějšího místa Afriky, můžete sledovat jejich cestu domů z Jihoafrické republiky přes západní Afriku, a to nově na MALL TV.

(neděle 24.11., Kino 16:00 ., BUSNY)