Michal Hubert


Jeskyňář, fotograf, cestovatel a také webmaster

Michal Hubert

Jeho motto zní „Kde je vůle, tam je cesta“

 

Jeskyňář, kterého baví horolezectví, turistika, cestování, poznávání nových zemí a lidí. Všechno toto spojuje s fotografováním. Jeho cesty míří nejčastěji severním směrem, navštívil většinu evropských zemí, nacestoval desítky tisíc kilometrů a vyfotil desítky tisíc fotografií.
Se svými fotografiemi zaznamenává nejrůznější úspěchy ve fotosoutěžích a rád je také promítá veřejnosti na cestopisných besedách.

Je členem sdružení HORIZONT, se kterým každoročně pořádá Festival Rajbas. V roce 2015 jsem se stal také jedním z průvodců v CK Hory.

Sólově a stopem procestoval také značnou část Laponska a Irska. Navštívil také Bosnu a Hercegovinu, kam se vydává s jeskyňáři a většinu dalších evropských zemí.

V říjnu roku 2017 se vydal se svou přítelkyní a zapálenou sportovkyní, Bětkou Nedvědovou, na Nový Zéland, kde společně strávili prací a cestováním 15 měsíců. Zažili zde spoustu dobrodružství, včetně záplav na Jižním ostrově.

Mezi jeho srdcová místa na světě však patří Island, kam se poprvé podíval v roce 2013 a už tehdy si řekl, že se sem vrátí a že by si zde rád zkusil i život.

Z jeho cesty po Islandu v roce 2016, kterou absolvoval společně s Bětkou, nevzešly jen nádherné fotografie, ale i film s názvem 5 MĚSÍCŮ NA ISLANDU.

Snímek zachycující pětiměsíční pobyt dvou studentů v zemi ohně a ledu. Spojili příjemné s užitečným, Bětka si na léto našla práci a Michal absolvoval pracovní stáž v cestovní agentuře. Oba rádi cestují a tak se rozhodli této příležitosti využít naplno. Na ostrov si dovezli expediční vůz 4×4 a navštívili spousty úžasných míst na celém Islandu. Tento ostrov je natolik uchvátil, že se na něj rozhodli letos vrátit, a tak Vám můžeme slíbit, že se můžete těšit na spoustu čerstvých zážitků v podání této cestovatelské dvojce…

(neděle 24.11., Kino Blansko v 15:10 hod., MICHAL HUBERT a  BĚTKA NEDVĚDOVÁ: 15 MĚSÍCŮ MIMO DOMOV)